"> دانلود روکش سند حسابداری

دانلود روکش سند حسابداری

دسته بندی ها : اصول حسابداری, دانلود فرم‌ها, دانلودها ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ مدیر سایت 567 بازدید

تعریف روکش سند حسابداری

هر حسابدار موظف است رویدادهای مالی شركت خود را در سیستم حسابداری  ثبت كند. روکش سند حسابداری یک فرم چاپی است که برای بایگانی اسناد مورداستفاده قرار می‌گیرد. سند حسابداری برگه‌ای است که حداقل یک تراکنش مالی (شامل یک‌طرف بدهکار و یک‌طرف بستانکار) در آن نوشته می‌شده است و این مدرکی پس از امضای مرجع ذی‌صلاح و صدور آن قابل ثبت در دفاتر کل، معین و روزنامه است. عموماً حسابداران ضمایم و مدارک مالی (فاکتور، چک، حواله و …) را پیوست روکش سند حسابداری می‌کنند.

دانلود روکش سند حسابداری

در این بخش فایل های روکش سند حسابداری در سه نوع متفاوت برای دانلود مستقیم قرار داده شده است. برای دانلود هر فایل متناسب با نیاز رو آن کلیک کنید:

دانلود فایل اکسل روکش سند حسابداری – کلیک

دانلود فایل PDF روکش سند حسابداری – کلیک

دانلود فایل تصویر روکش سند حسابداری – کلیک

اجزا تشکیل‌دهنده فرم روکش سند حسابداری

معمولاً اطلاعات کلی اسناد شامل تاریخ، دوره، شرح کلی، شماره، سریال سند، جمع بدهکار، جمع بستانکار و نیز اطلاعات ریز اسناد شامل کد حساب، نام حساب، شرح، ریز مبلغ بدهکار، ریز مبلغ بستانکار اجزای روکش سند را تشکیل می‌دهند.

نمونه روکش سند حسابداری

در ادامه یک نمونه روکش سند حسابداری مشاهده می‌کنید

نحوه روکش کردن سند حسابداری

می‌بایست ضمایم و مدارک مالی پیوست سند حسابداری را روی‌هم مرتب نمود و بر روی همه آن‌ها روکش سند حسابداری را قرار داد. ضمایم و مدارک مالی پیوست سند حسابداری باید به‌گونه‌ای باشد که وقتی سند را مشاهده می‌کنیم، هیچ قسمتی از ضمایم از کادر بیرون نزده باشد. اگر ضمیمه‌ای وجود دارد که بزرگ‌تر از عرض سند است، لازم نیست که حتماً به‌صورت عمودی قرار بگیرد، می‌توان افقی قرار داد و می‌توان تا زد و فقط از کادر سند بیرون نزند.

زمانی که سند ر ا پانچ می‌کنیم، قلابی که در زونکن موجود هست، در سمت چپ قرار دارد، طوری سوراخ می‌کنیم که ضمایم و مدارک مشخص باشد، اگر سندی کوچک‌تر از کادر باشد آن را سمت چپ قرار می‌دهیم تا از اسناد اصلی جدا نشود، اسنادی که تاریخ آن دور هست باید زیر قرار بگیرد، برای نمونه سند تاریخ ۱/۲ زیر قرار می‌گیرد و سند با تاریخ ۲/۲ روی آن. هم شماره و هم تاریخ سند باید به ترتیب باشد و به ترتیبی که شماره و تاریخ سند کمتر زیر قرار می‌گیرد و شماره و تاریخ بیشتر روی آن اسناد قرار دارد.

سندهایی که ضمایم آن مرتب‌سازی می‌شود و پیوست سند حسابداری قرار می‌گیرد، نباید کسری داشته باشد، بابت هر آیتم موجود در سند باید مدارک مثبته مربوط وجود داشته باشد، برای نمونه پولی را به تنخواه‌گردان تحویل دادیم، باید قبض پرداخت داشته باشد و هزینه‌ای که تنخواه‌گردان آورده نباید، به‌صورت شفاهی باشد و حتماً باید سند داشته باشد. در کل باید این موضوع رعایت شود که اطلاعاتی که در حسابداری داریم، این اطلاعات باید ضمیمه سند باشد، مگر سندهایی مثل کارمزد بانکی و موارد مشابه مثل سرمایه که ضمایمی پیوست گذاشت یا سند افتتاحیه و یا سند اختتامیه.

دانلود روکش سند حسابداری

در این بخش فایل های روکش سند حسابداری در سه نوع متفاوت برای دانلود مستقیم قرار داده شده است. برای دانلود هر فایل متناسب با نیاز رو آن کلیک کنید:

دانلود فایل اکسل روکش سند حسابداری – کلیک

دانلود فایل PDF روکش سند حسابداری – کلیک

دانلود فایل تصویر روکش سند حسابداری – کلیک

 

حساب کتاب
مدیر سایت

در سایت "حساب‌کتاب" فایل، کتاب، جزوه، فیلم و صوت و سایر مطالب حسابداری برای حسابداران و دانشجویان ارائه می شود.

آخرین مطالب را در تلگرام با ما دنبال کنید کانال تلگرام

مطالب مشابه:

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :