معرفی محیط نرم‌افزار راهکاران سیستم

بعد از ورود به نرم‌افزار راهکاران سیستم یک فرم مشابه زیر نمایش داده می‌شود. در این فرم سه نوار اصلی مشاهده می‌شود: 


محیط نرم افزار راهکاران محیط نرم افزار راهکاران

۱- منوی عمودی: در منوی عمودی، زیر سیستم‌های (ماژول‌ها) مختلف نرم‌افزار راهکاران به تفکیک حوزه‌ دیده می‌شود. در این منو همه زیرسیستم‌های فعال‌شده نمایش داده می‌شود. 

 ۲. منوی افقی بالا: از طریق منوی افقی بالای صفحه می‌توانید با تنظیمات سیستمهای راهکاران به تفکیک هر ماژول دسترسی پیدا کنید. این تنظیمات را عموماً کاربر ارشد سیستم و بسته به نیاز هر سازمانی تنظیم می‌کند. در کنار گزینه‌ی تنظیمات، نام کاربر جاری سیستم نمایش داده می‌شود. زمانی که نشانگر ماوس را روی نام کاربر جاری سیستم ببرید، منویی به شما نمایش داده می‌شود که گزینه‌های زیر را در آن دارد: تغییر پوسته، تغییر کلمه عبور، بازیابی تنظیمات ظاهری، تغییر زبان، خروج.

۳- نوار افقی پایین:

در منوی افقی پایین صفحه می‌توانید اطلاعاتی از دوره مالی جاری، تاریخ روز سیستم و دوره‌ی محاسباتی مربوط به ماژول بهای تمام شده را مشاهده نمایید که هر یک از موارد زیر را به صورت خلاصه تشریح خواهیم کرد: 

– دفتر کل: عنوان دفتر کل تعریف شده در ماژول دفتر کل که اطلاعات هر دوره مالی و بازه‌ی زمانی مربوط به آن دوره را نشان میدهد. 

– دوره مالی: این گزینه دوره‌ی مالی جاری سیستم را نمایش میدهد و کاربر می‌تواند با انتخاب این گزینه، دوره مالی موردنظر را در سیستم مشاهده کند. با انتخاب این گزینه فرم آن برای کاربر نمایش داده شده و کاربر می تواند دفتر موردنظر خود را تغییر دهد.

– راهنما: در این بخش راهنمای کاربری بخش های مختلف سیستم قرار داده شده است و می‌توانید از آنها در سیستم استفاده کنید. با انتخاب گزینه ی راهنما میتوانید به تفکیک هر یک از ماژول ها، راهنمای کاربری هر بخش در نرم افزار را به صورت آنلاین مطالعه کنید. 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حساب کتاب | آموزش حسابداری و حسابرسی