۱۶- داشبورد مدیریتی – تغییر مقیاس محورهای نمودار جرقه‌ای در اکسل

تغییر مقیاس محورهای نمودار جرقه‌ای

هنگامی‌که شما یک یا چند نمودار جرقه‌ای ایجاد می‌کنید، همه آن‌ها (به‌طور پیش‌فرض) از مقیاس محور خودکار استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، اکسل با استفاده از داده‌های در نمودار جرقه‌ای، حداقل و حداکثر مقادیر را به عنوان دامنه تغییرات محورهای نمودار جرقه‌ای در نظر می‌گیرد. طی کردن مراحل زیر به شما این امکان را می‌دهد که این رفتار خودکار را غیرفعال کنید و حداقل و حداکثر مقدار نمودارهای جرقه‌ای را کنترل کنید. برای کنترل بیشتر، می‌توانید از گزینه سفارشی استفاده کنید.

۱- کلیک روی سلول نمودار جرقه‌ای  2-  زبانه Design 3- بخش Axis 4- Group

شکل ۱

مقیاس محور می‌تواند تفاوت‌های زیادی در نمودار جرقه‌ای ایجاد کند. شکل ۲ دو گروه از نمودارهای جرقه‌ای را نشان می‌دهد. در گروه بالای از محورهای پیش فرض استفاده می‌کنند. هر نمودار جرقه‌ای در آن روند شش ماهه برای محصول را نشان می‌دهد، اما هیچ نشانه‌ای به اندازه مقادیر نشده است.

در گروه پایین( با داده مشابه گروه بالا) با استفاده از تنظیمات، مقیاس محورها به حداقل(۱۰۰)و حداکثر(۶۱۸) اعداد جدول تغییر کرده است. در این حالت دیگر روند داده‌ها در طول شش ماه آشکار نیست.مقیاس محورها به جنبه و ویژگی‌ای از داده‌ها بستگی دارد که به دنبال تاکید بر آن هستیم.

شکل ۲: گروه پایین اثر استفاده حداقل و حداکثر مقادیر در مقیاس محور را نشان می‌دهد.

دیدگاه شما برای ما مهم است، ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید.

حساب کتاب
مدیر سایت

در سایت "حساب‌کتاب" فایل، کتاب، جزوه، فیلم و صوت و سایر مطالب حسابداری برای حسابداران و دانشجویان ارائه می شود.

آخرین مطالب را در تلگرام با ما دنبال کنید کانال تلگرام

مطالب مشابه:

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    لینک کوتاه :