نمونه‌ای از آیین‌نامه انضباطی کار در خصوص جریمه تاخیرات و غیبت کارگران

دسته بندی ها : بیمه و حقوق, بیمه و مالیات 26 اکتبر 2017 مدیر سایت 3108 بازدید

نمونه‌ای از آیین‌نامه انضباطی کار در خصوص جریمه تاخیرات و غیبت کارگران


ماده …- در خصوص غیبت غیرموجه و تعجیل و تأخیر کارگران تنبیهات به شرح ذیل است:

۱٫ مجموع غیبت غیرموجه تا ………… روز در ماه در نوبت اول عدم پرداخت مزد و مزایای قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت غیبت به اضافه تذکر کتبی و در نوبت دوم عدم پرداخت مزد و مزایایی قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت غیبت به اضافه توبیخ کتبی و نوبت سوم علاوه بر تنبیهات موارد قبل، کمیته می تواند نسبت به پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم گیری نماید.

۲٫ مجموع غیبت غیرموجه از ……………روز تا………. روز در ماه در نوبت اول عدم پرداخت مزد و مزایای جانبی قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت غیبت به اضافه تذکر کتبی و در نوبت دوم علاوه بر تنبیهات موارد قبل، کمیته می‌تواند نسبت پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم گیری نماید.

۳٫ مجموع غیبت غیرموجه بیش از …………….. روز در ماه در نوبت اول علاوه بر تنبیهات موارد قبل کمیته می‌تواند نسبت به پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم‌گیری نماید.

۴٫ تأخیر غیرموجه تا ………. ساعت در ماه در نوبت اول عدم پرداخت مزد و مزایای قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت تأخیر به اضافه تذکر کتبی و در نوبت دوم عدم پرداخت مزد و مزایایی قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت تأخیر به اضافه توبیخ کتبی و در نوبت سوم علاوه بر تنبیهات موارد قبل کمیته می‌تواند نسبت به پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم‌گیری نماید.

۵٫ تأخیر غیرموجه از ………….. تا……….. ساعت در ماه در نوبت اول عدم پرداخت مزد و مزایای جانبی قانونی و مزد تعطیل هفتگی به نسبت تأخیر یا تعجیل به اضافه تذکر کتبی و در نوبت دوم علاوه بر تنبیهات موارد قبل، کمیته می‌تواند نسبت پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم‌گیری نماید

۶. تأخیر غیرموجه بیش از …………….. ساعت در ماه در نوبت اول علاوه بر تنبیهات موارد قبل، کمیته می‌تواند نسبت به پیشنهاد اخراج کارگر به مدیریت بر اساس ماده ۲۷ قانون کار تصمیم‌گیری نماید.

دیدگاه شما برای ما مهم است، ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید.

حساب کتاب
مدیر سایت

در سایت "حساب‌کتاب" فایل، کتاب، جزوه، فیلم و صوت و سایر مطالب حسابداری برای حسابداران و دانشجویان ارائه می شود.

آخرین مطالب را در تلگرام با ما دنبال کنید کانال تلگرام

مطالب مشابه:

نظرات کاربران

  1. یاسر گفته :
    18:51 2017/10/27

    من متوجه نشدم. این نمونه رو چه جوری باید در شرکت استفاده کنیم؟

    • با سلام

      دوست عزیز شرکت می‌بایست برای خود آیین نامه انظباطی تدوین نماید و در این آیین نامه یکی از “مواد” را به این نمونه اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه :